İskenderun Tsp Gübre 50 Kg

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İskenderun Tsp Gübre 50 Kg

TSP gübresi hakkında
Gübrenin Tip İsmi : TRİPLE SÜPERFOSFAT
Düzenlenirken Esas Alınan Kriter : EC FERTILIZER
Marka veya Ticari Adı : İSKENDERUN GÜBRE TSP
Birincil Bitki Besin Maddesi Kütlece % : Nötral Amonyum Sitrat Suda Çözünür P2O5:46, Suda Çözünür P2O5:42
Üretildiği Ülke (Türkiye veya İthalat) : İthalat
Net Ağırlıkları : 25-50 Kg

 TSP olarak adlandırılan Triple Süperfosfat gübresinin formülü Ca(H2PO4)2.H2O (%46-42 P2O5) şeklindedir. Bünyesindeki fosfor suda eridiği zaman yük değeri bakımından –1 değerindedir. TSP gübresindeki fosforun bir kısmı suda ve bir kısmı da amonyum sitratta çözünebilir. Her ikisi de bitkiler tarafından alınabilir formdadır. 

Kullanım alanı

TSP gübreleri çay ve fındık gibi düşük pH değerli topraklarda yetiştirilen tüm bitkilerde ve kaliteli tütün yetiştiriciliği yapılan yerlerde taban gübresi olarak tercih edilir. Fosfor bakımından zayıf ya da orta seviyedeki topraklarda yetişen tüm bitkilerde kullanılabilir. İhtiyaçtan az verilmesi ya da toprak şartlarına bağlı olarak etkinliğinin az görülmesi durumunda bitkinin kılcal kök oluşumu zayıflar, bitki bodur kalır ve verim düşer. Özellikle kış aylarında yaşlı yapraklarda (ilk çıkan yapraklar) renk değişimleri meydana gelir. Bu renk değişimleri erguvan kırmızısı ve morarma şeklinde görülür. Bitkinin enerji metabolizmasında rol alan fosfor yetersizliğinde verimde azalma ve kalitede bozulma olur. 

Kullanım şekli

Her iki gübrenin de yapısında kalsiyum (Ca) elementi bulunduğu için hafif asit ve asit pH değerlerine sahip topraklarda kullanılmalı.

TSP gübresi kuvvetli asit topraklarda kullanıldığı takdirde toprakta çok bulunan Fe ve Al ile birleşerek bitkiler tarafından alınamaz forma dönüşebilir. Bu gibi durumlarda gübre kullanımından 2-3 ay önce toprakta kireçleme yapılmalı ve toprak pH değeri 6,5 civarına getirilmelidir. TSP gübresinin kireçli topraklarda kullanılması durumunda etkisi azalır. 
Fındık ve diğer meyveler için meyvenin etrafına ortalama 1 kg civarında verilebilir. Gömülerek verilmesi durumunda daha fazla verimli olacaktır.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK(W/W)
Nötral Amonyum Sitratta
Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) : %46
Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit (P2O5) : %42

 
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...